Kontaktuppgifter till adminstratörer för förskola och grundskola

Söker du plats i förskola/fritidshem gör du det i första hand genom vår e-service.
Önskar du personlig hjälp kan du kontakta följande adminstratörer:

Förskolor Ronneby stad - Marie Dennheim, tel: 0457-61 72 21, e-post: marie.dennheim@edu.ronneby.se
Telefontid måndag-fredag kl 10-12, 13-14.

Förskolor Kallinge, Backaryd, Hallabro, Eringsboda - Malin Niklasson, tel: 0457-61 73 40, e-post: malin.niklasson@edu.ronneby.se
Telefontid måndag-torsdag kl 10:00-15:45, fredag kl 10:00-14:00

Förskolor Bräkne-Hoby, Saxemara - Susanne Luther, tel 0457-61 72 70, e-post: susanne.luther@edu.ronneby.se

Förskolor Johannishus, Listerby - Monika Eriksson, tel 0457-61 71 38. e-post: monika.eriksson@edu.ronneby.se

Fritidshem Espedalsskolan/Skogsgårdsskolan - Ingela Styrlind Håkansson, tel 0457-61 72 07, e-post: ingela.styrlindhakansson@edu.ronneby.se

Fredriksbergsskolan med fritidshem - Therese Svensson tel 0457-61 72 20, e-post: therese.svensson00@edu.ronneby.se

Kallingeskolan med fritidshem- Annette Johansson, tel 0457-61 73 38, e-post: annette.johansson@edu.ronneby.se

Slättagårdsskolan med fritidshem - Ulrica Arnoldsson, tel 0457-61 73 46, epost: ulrica.arnoldsson@edu.ronneby.se

Hobyskolan, Saxemaraskolan med fritidshem - Susanne Luther,
tel 0457-61 72 70, e-post: susanne.luther@edu.ronneby.se

Johannishusskolan, Listerbyskolan med fritidshem - Monika Eriksson,
tel 0457-61 71 38. e-post: monika.eriksson@edu.ronneby.se

Backarydsskolan, Hallabroskolan, Eringsbodaskolan md fritidshem -
Malin Niklasson, tel: 0457-61 73 40, e-post: malin.niklasson@edu.ronneby.se

Snäckebacksskolan - Carina Lindberg, tel 0457-61 85 41, e-post: carina.lindberg@edu.ronneby.se

Kallingeskolan 7-9 - Maria Persson, tel 0457-61 73 10, e-post: maria.persson11@edu.ronneby.se

Önskar du ett personligt möte ber vi er kontakta respektive adminstratör eller rektor.Kontaktuppgifter till rektorer hittar du under relaterad informaton längre ner på sidan.

Ansvarig för förskola och grundskola är verksamhetschefen, som i sin tur leder rektorerna inom respektive verksamhet. För Grundskola är Charolotte Kansikas verksamhetschef och för Förskola är Ingela Berg verksamhetschef, se kontaktuppgifter nedan.