Kontaktuppgifter till administratörer för förskola och grundskola/fritidshem

Söker du plats i förskola/fritidshem gör du det i första hand genom vår e-service.
Önskar du personlig hjälp kan du kontakta följande administratörer:

Förskola

Ekorrens, Fridhems, Parkdalas, Espedalens, Skogsgårdens, Skogsgläntans och Älgbackens förskolor - Marie Dennheim, tel: 0457-61 72 21, e-post: marie.dennheim@edu.ronneby.se
Telefontid måndag-fredag kl 10-12, 13-14.

Förskolor i Kallinge, Backaryd, Hallabro, Eringsboda, Johannishus, Listerby, samt Hulta förskola -
Malin Niklasson, tel: 0457-61 73 40, e-post: malin.niklasson@edu.ronneby.se
Telefontid måndag-torsdag kl 10:00-15:45, fredag kl 10:00-14:00

Förskolor i Bräkne-Hoby och Saxemara - Susanne Luther, tel 0457-61 72 70, e-post: susanne.luther@edu.ronneby.se

Grundskola och fritidshem

Espedalsskolan/Parkdalaskolan 4-6 med fritidshem - Ingela Styrlind Håkansson, tel 0457-61 72 07, e-post: ingela.styrlindhakansson@edu.ronneby.se

Fredriksbergsskolan med fritidshem - Therese Svensson tel 0457-61 72 20, e-post: therese.svensson00@edu.ronneby.se

Kallingeskolan med fritidshem- Annette Johansson, tel 0457-61 73 38, e-post: annette.johansson@edu.ronneby.se

Slättagårdsskolan, Backaryd-, Eringsboda- och Hallabroskolan med fritidshem - Nathalie Petersson , tel 0457-61 73 46, e-post: nathalie.petersson@edu.ronneby.se

Hobyskolan, Saxemaraskolan med fritidshem - Susanne Luther,
tel 0457-61 72 70, e-post: susanne.luther@edu.ronneby.se

Johannishusskolan, Listerbyskolan med fritidshem - Monika Eriksson,
tel 0457-61 71 38. e-post: monika.eriksson@edu.ronneby.se

Parkdalaskolan 7-9 - Carina Lindberg, tel 0457-61 85 41, e-post: carina.lindberg@edu.ronneby.se

Kallingeskolan 7-9 - Maria Persson, tel 0457-61 73 10, e-post: maria.persson11@edu.ronneby.se

Önskar du ett personligt möte ber vi er kontakta respektive adminstratör eller rektor. Kontaktuppgifter till rektorer hittar du under relaterad informaton längre ner på sidan.

Ansvarig för förskola och grundskola är verksamhetschefen, som i sin tur leder rektorerna inom respektive verksamhet. För Grundskola är Charolotte Kansikas verksamhetschef och för Förskola är Ann-Charlotte Wernered verksamhetschef, se kontaktuppgifter nedan.