Kontakta SFI

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på SFI.

Administration

Johanna Månsson
Rektor Kommunal vuxenutbildning i Svenska för invandrare (SFI)
Tel: 0457-61 88 05
johanna.mansson@ronneby.se

Ajten Neziraj
Studie- och yrkesvägledare, Sfi - Soft Center
Tel: 0457-61 85 58
ajten.neziraj@ronneby.se

Camilla Bergström
Assistent SFI
Tel: 0457-61 74 15
camilla.bergstrom@ronneby.se

Kommunal vuxenutbildning i Svenska för invandrare (SFI)
Besöksadress:
Fridhemsvägen 19-21
372 38 Ronneby

Lärare SFI

Liv Mattisson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
liv.mattisson@ronneby.se

Katarina Jadinge
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
katarina.jadinge@ronneby.se

Mikaela Jörgensdotter
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
mikaela.jorgensdotter@ronneby.se

Ann Andersson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
ann.andersson@ronneby.se

Peter Stranne
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
peter.stranne@ronneby.se

Emelie Abrahamsson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
emelie.abrahamsson@ronneby.se

Charlotte Lill
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
charlotte.lill@ronneby.se

Eva Roslund
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
eva.roslund@ronneby.se

Torbjörn Werf
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
torbjorn.werf@ronneby.se 

Eva Jonsson Östberg
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
eva.jonsson-ostberg@ronneby.se

Kenneth Fager
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
kenneth.fager@ronneby.se

Peter Bowin
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Telefon 0457-61 74 16
Mobil 0703-18 45 90
peter.bowin@ronneby.se

Carina Zoric
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 741 8
carina.zoric@ronneby.se

Natalya Kretova
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 741 8
natalya.kretova@ronneby.se

Helen Fogelberg
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 741 8
helene.fogelberg@ronneby.se

Mia Johansson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avdelningstelefon 0457-61 74 18
mia.johansson@ronneby.se