Kontakta SFI

Här hittar du kontaktuppgifter till oss på SFI.

Administration

Johanna Månsson
Rektor Kommunal vuxenutbildning i Svenska för invandrare (SFI)
Tel: 0457-61 88 05
johanna.mansson@ronneby.se

Ajten Neziraj
Studie- och yrkesvägledare, Sfi - SoftCenter
Tel: 0457-618558
ajten.neziraj@ronneby.se

Camilla Bergström
Assistent SFI
Tel: 0457-61 74 15
camilla.bergstrom@ronneby.se

Kommunal vuxenutbildning i Svenska för invandrare (SFI)
Besöksadress:
Fridhemsvägen 19-21
372 38 Ronneby

Lärare SFI

Liv Mattisson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
liv.mattisson@ronneby.se

Katarina Jadinge
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
katarina.jadinge@ronneby.se

Mikaela Jörgensdotter
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
mikaela.jorgensdotter@ronneby.se

Ann Andersson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
ann.andersson@ronneby.se

Peter Stranne
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
peter.stranne@ronneby.se

Emelie Abrahamsson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
emelie.abrahamsson@ronneby.se

Charlotte Lill
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
charlotte.lill@ronneby.se

Eva Roslund
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
eva.roslund@ronneby.se

Torbjörn Werf
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
torbjorn.werf@ronneby.setorbjorn.werf@ronneby.se 

Eva Jonsson Östberg
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
eva.jonsson-ostberg@ronneby.se

Kenneth Fager
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
kenneth.fager@ronneby.se

Martina Runfors
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
martina.runfors@ronneby.se

Peter Bowin
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Tel. 0457-617416
Mob. 0703184590
peter.bowin@ronneby.se

Gunilla Mellblom
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
gunilla.mellblom@ronneby.se

Carina Zoric
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Tel. 0457-617418Avd.tel. 0457-617418
carina.zoric@ronneby.se

Jessica Justad
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
jessica.justadnilsson@ronneby.se

Natalya Kretova
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
natalya.kretova@ronneby.se

Helen Fogelberg
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
helene.fogelberg@ronneby.se

Mia Johansson
Lärare, Sfi, Kommunala vuxenutbildningen
Avd.tel. 0457-617418
mia.johansson@ronneby.se