Pedagogisk personal

Oss kontaktar du om du har frågor rörande din lektion, är sjuk eller fått annat förhinder.

Bilden föreställer Anders Martinsson

Anders 'Svante' Martinsson
Musiklärare: klarinett, saxofon, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 28
e-post: anders.martinsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Dirigent för Ronneby Skolorkester

Bilden föreställer Annika Mischke

Annika Mischke
Musiklärare: altfiol, cello, fiol, kontrabas, stråkensemble

Telefon: 0457 - 61 75 29
e-post: annika.mischke@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby


Bilden föreställer Elin Olstorpe

Elin Olstorpe
Musiklärare: flöjt, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 31
e-post: elin.olstorpe@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Felicia Ransmark

Felicia Ransmark
Bildpedagog

Telefon: 0457 - 61 75 36
e-post: felicia.ransmark@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Gudrun Claesson

Gudrun Claesson
Teaterpedagog: dramatea

Telefon: 0457 - 61 75 37
e-post: gudrun.claesson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Samverkansombud Lärarförbundet

Bilden föreställer Magnus Björk

Magnus Björk
Musiklärare: baryton, trombon, trumpet, tuba, valthorn, ensemble, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 34
e-post: magnus.bjork@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Webbredaktör för Ronneby Kulturskola
Skyddsombud

Bilden föreställer Maria Almkvist

Maria Almkvist
Teaterpedagog: dramatea

Telefon: 0457 - 61 75 21
e-post: maria.almkvist@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Mats Olsson

Mats Olsson
Musiklärare: altfiol, fiol

Telefon: 0457 - 61 75 39
e-post: mats.olsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer My Prim

My Prim
Danslärare

Telefon: 0457 - 61 75 25
e-post: my.prim@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Samuel Albertsson

Samuel Albertsson
Musiklärare: slagverk

Telefon: 0721 - 72 89 24
e-post: samuel.albertsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Sofia Losell

Sofia Losell
Musiklärare: oboe, sång, sång i grupp, sångensemble

Telefon: 0457 - 61 75 27
e-post: sofia.losell@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Stefan Nordmark

Stefan Nordmark
Musiklärare: elbas, elgitarr, gitarr, gitarrensemble, kompgitarr, band

Telefon: 0457 - 61 75 24
e-post: stefan.nordmark@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Therése Bondesson

Therése Bondesson
Tjänstledig

Telefon: 0457 - 61 75 35
e-post: therese.bondesson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Ulrica Holmberg

Ulrica Holmberg
Musiklärare: komppiano, piano, pianostart

Telefon: 0457 - 61 75 26
e-post: ulrica.holmberg@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby