Pedagogisk personal

Oss kontaktar du om du har frågor rörande din lektion, är sjuk eller fått annat förhinder.

Bilden föreställer Anders Martinsson

Anders 'Svante' Martinsson
Musiklärare: klarinett, saxofon, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 28
Mobil: 0705 - 49 14 90
e-post: anders.martinsson@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Dirigent för Ronneby Skolorkester

Bilden föreställer Annika Mischke

Annika Mischke
Musiklärare: altfiol, cello, fiol, kontrabas, stråkensemble

Telefon: 0457 - 61 75 29
Mobil: 0721 - 72 82 49
e-post: annika.mischke@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Elena Kosheleva
Musiklärare: fiol

Telefon: 0457 - 61 75 39
Mobil: 0721 - 72 82 59
e-post: elena.kosheleva@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Elin Olstorpe

Elin Olstorpe
Musiklärare: flöjt, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 31
Mobil: 0721 - 72 82 52
e-post: elin.olstorpe@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Gudrun Claesson

Gudrun Claesson
Teaterpedagog: dramatea

Telefon: 0457 - 61 75 37
Mobil: 0721 - 72 82 57
e-post: gudrun.claesson@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Inga Oliynyk
Danspedagog

Telefon: 0457 - 61 75 12
Mobil: 0766 - 48 90 16
e-post: inga.oliynyk@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Magnus Björk

Magnus Björk
Musiklärare: baryton, trombon, trumpet, tuba, valthorn, ensemble, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 34
Mobil: 0703 - 30 87 31
e-post: magnus.bjork@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Webbredaktör för Ronneby Kulturskola
Skyddsombud

Bilden föreställer Maria Almkvist

Maria Almkvist
Teaterpedagog: dramatea

Telefon: 0457 - 61 75 21
Mobil: 0708 - 59 19 42
e-post: maria.almkvist@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Muhabbat Ahmetova
Musiklärare: piano, sång, kör

Telefon: 0457 - 61 75 08
Mobil: 0766 - 48 90 15
e-post: muhabbat.ahmetova@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer My Prim

My Prim
Danspedagog

Telefon: 0457 - 61 75 25
Mobil: 0721 - 72 89 73
e-post: my.prim@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Samuel Albertsson

Samuel Albertsson
Musiklärare: slagverk

Telefon: 0457 - 61 75 33
Mobil: 0721 - 72 89 24
e-post: samuel.albertsson@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Sofia Losell

Sofia Losell
Musiklärare: oboe, sång, sång i grupp, kör

Telefon: 0457 - 61 75 27
Mobil: 0721 - 72 82 53
e-post: sofia.losell@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Bilden föreställer Stefan Nordmark

Stefan Nordmark
Musiklärare: elbas, elgitarr, gitarr, gitarrensemble, band

Telefon: 0457 - 61 75 24
Mobil: 0733 - 59 92 77
e-post: stefan.nordmark@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Therése Bondesson

Therése Bondesson
Bildpedagog

Telefon: 0457 - 61 75 35
Mobil: 0721 - 72 82 55
e-post: therese.bondesson@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Samverkansombud Lärarförbundet

Bilden föreställer Ulrica Holmberg

Ulrica Holmberg
Musiklärare: komppiano, piano

Telefon: 0457 - 61 75 26
Mobil: 0721 - 72 82 51
e-post: ulrica.holmberg@edu.ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby