Pedagogisk personal

Oss kontaktar du om du har frågor rörande din lektion, är sjuk eller fått annat förhinder.

Anders "Svante" Martinsson

Anders 'Svante' Martinsson
Musiklärare: klarinett, saxofon, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 28
e-post: anders.martinsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Dirigent för Ronneby Skolorkester

Annika Mischke

Annika Mischke
Musiklärare: altfiol, cello, fiol, kontrabas, stråkensemble

Telefon: 0457 - 61 75 29
e-post: annika.mischke@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby


Porträtt på Arvid

Arvid Nilsson
Musiklärare: gitarr, ensemble

Telefon: 0725-09 12 77
e-post: arvid.nilsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Arbetar även på Gymnasieskolan Knut Hahn

Daniel Gustavsson

Daniel Gustavsson
Musiklärare i grundskolan: Backaryd, Eringsboda, Hallabro, Bräkne-Hoby

Telefon: 0457- 61 75 38
e-post: daniel.gustavsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Porträtt på Elin

Elin Olstorpe
Musiklärare: flöjt

Telefon: 0457 - 61 75 31
e-post: elin.olstorpe@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Porträtt på Emelie

Emilie Reboira
Danspedagog

Telefon:
e-post: emelie.reboira@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Gudrun Claesson

Gudrun Claesson
Teaterpedagog: dramatea

Telefon: 0457 - 61 75 37
e-post: gudrun.claesson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Samverkansombud Lärarförbundet

Porträtt på Hanna

Hanna Bark
Dramapedagog: dramatea

Telefon: 0457 - 61 75 42
e-post: hanna.bark@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Porträtt på Henrik

Henrik Ström
Musiklärare: piano

Telefon: 0457-61 75 43
e-post: henrik.strom@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Jessika Elgström

Jessika Elgström
Dramapedagog: kulan

Telefon:
e-post:

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Porträtt på Lisa

Lisa Carlsson
Bildpedagog: film & regi

Telefon: 0457 - 61 75 36
e-post: lisa.carlsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Magnus Björk

Magnus Björk
Musiklärare: baryton, trombon, trumpet, tuba, valthorn, ensemble, orkester.

Telefon: 0457 - 61 75 34
e-post: magnus.bjork@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Webbredaktör för Ronneby Kulturskola
Skyddsombud

Maria Almkvist

Maria Almkvist
Teaterpedagog: dramatea

Telefon: 0457 - 61 75 21
e-post: maria.almkvist@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Mats Olsson

Mats Olsson
Musiklärare: altfiol, fiol, orkester

Telefon: 0457 - 61 75 39
e-post: mats.olsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Robert Petersson

Robert Petersson
Musiklärare i grundskolan: Espedalsskolan, Saxemara, Skogsgårdsskolan

Telefon: 0457 - 61 75 32
e-post: robert.petersson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Porträtt på Samuel Albertsson

Samuel Albertsson
Musiklärare: slagverk

Telefon: 0721 - 72 89 24
e-post: samuel.albertsson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Sofia Losell

Sofia Losell
Musiklärare: oboe, sång, sång i grupp, sångensemble

Telefon: 0457 - 61 75 27
e-post: sofia.losell@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Stefan Nordmark

Stefan Nordmark
Musiklärare: elbas, elgitarr, gitarr, gitarrensemble, kompgitarr, band

Telefon: 0457 - 61 75 24
e-post: stefan.nordmark@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Therése Bondesson

Therése Bondesson
Bildpedagog: bild och form

Telefon: 0457 - 61 75 35
e-post: therese.bondesson@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby

Ulrica Holmberg

Ulrica Holmberg
Musiklärare: komppiano, piano, pianostart

Telefon: 0457 - 61 75 26
e-post: ulrica.holmberg@ronneby.se

Kallingevägen 3
372 30 Ronneby