Kontaktuppgifter Vård- och omsorgsförvaltningen

T.f. Förvaltningschef Vård- och omsorgsförvaltningen
Carina Ringtun
Tel. 0457-61 73 19
carina.ringtun@ronneby.se

Verksamhetschef, Vård- och omsorgsboende och Korttidsvistelse
Maria Severstedt
Tel. 0457-61 76 96
maria.seversted@ronneby.se

T.f. Verksamhetschef, Hemtjänst
Christina Lövkvist
Tel. 0457-61 79 11
christina.lovkvist@ronneby.se

Verksamhetschef Myndighetsenheten
och HSL

Anna-Karin Åkesson
Tel. 0457-61 78 05
annakarin.akesson@ronneby.se

Kvalitet- och verksamhetsutveckare
Bodil Evaldsson
Tel. 0457- 61 88 87
bodil.evaldsson@ronneby.se

Kvalitetsutvecklare
Annette Timan
Tel. 0457-61 77 96
annette.timan@ronneby.se

Handläggare
Lena Tingdahl
Tel. 0457-61 87 70
lena.tingdahl@ronneby.se

Kristina Glimmeborn
Tel. 0457-61 79 12
kristina.glimmeborn@ronneby.se

Medicinskt ansvarig sjuksköterska/MAS
Katarina Losell
Tel. 0457-61 81 80
katarina.losell@ronneby.se

Systemförvaltare
Richard Sunnetoft
Tel. 0457-61 83 08
richard.sunnetoft@ronneby.se

Therese Jeansson
Tel. 0457-61 79 10
therese.jeansson@ronneby.se

IKT-strateg
Pernilla Haraldsson

Tel. 0457-61 84 26
pernilla.haraldsson@ronneby.se

Kontaktperson för anhörigstöd
Maria Sibbesson

Tel. 0457-61 77 76
maria.sibbesson@ronneby.se

Avgiftshandläggare
Lena Stolpe
Tel. 0457-61 84 44 (telefontid mån-fre. 10.00-12.00)
lena.stolpe@ronneby.se

Avgiftshandläggare
Annika Sandin
Tel. 0457-61 77 11 (telefontid mån-fre. 10.00-12.00)
annika.sandin@ronneby.se

Bemanningsenheten vård- och omsorgsförvaltningen

Telefontid: 06.30-9.00, 11.00-12.00

0457-618520 Bemanningskoordinator

0457-618521 Bemanningskoordinator

Övrig tid kontakta oss via:
bemanningsenheten@ronneby.se